Střešní box Thule Vector

Chcete udělat velkou radost svému přítelovi či tatínkovi? Kupte mu střešní box Thule Vector a odveze Vás i s ratolestmi na dovolenou! No zkrátka nejlepší dárek jaký mu můžete dát!

Thule Motion 800 bílý

Thule Motion 800 lesklá bílá

Převést větší množství našich zavazadel, nebo třeba lyží či dalších věcí občas potřebuje každý. V tomto ohledu je ideální vsadit na kvalitní a hlavně prostorný střešní box, kterým je Thule Motion 800 bílý. Kromě toho, že díky výrobci Thule je zaručena jeho maximální kvalita, je výjimečný ještě v jiném ohledu, a to pro svou barvu. Na trhu byste nenašli jiný střešní box, který je vyvedený v tomto barevném provedení – tedy v lesklé bílé barvě. Pokud tedy sami stejnou barvou vozu disponujete a chcete, aby střešní box ladil, je tento model jasnou volbou.

Rozhodně ale není tím jediným, čím daný box vyniká. Při jeho návrhu i samotné výrobě byl kladen důraz hlavně na jeho maximální použitelnost. Už jenom jeho samotné uchycení na střechu vašeho vozu je více než snadné, a to díky patentované technologii Power-click. Jedná se o velmi praktický upínací systém, kdy stačí po umístění boxu otáčet růžicí uvnitř boxu, díky které se box nejenom perfektně uchytí, ale sám se na střeše také vycentruje. V souvislosti s tím box Thule Motion 800 také praktický indikátor utažení, a tak budete vždy vědět, v jaké chvíli je box perfektně připraven pro použití, a můžete začít s nakládáním vašich zavazadel. Samotnou montáž tak zvládne kdokoliv, a nepotřebuje k ní kromě přiložené růžice žádné další nářadí nebo prvky.

Pokud vás zajímají parametry daného boxu, určitě budete taktéž maximálně nadšeni. Jeho délka totiž činí 205 centimetrů, šířka 84 centimetrů a disponuje také poměrně zajímavou výškou, a to 45 cm. To vše dohromady z něho dělá praktický prostor o objemu celých 460 litrů. Ať už ho využijete na cokoliv, rozhodně přijde vhod také systém zamykání, a tak se nemusíte obávat toho, že svůj vůz s upevněným boxem a jeho nákladem necháte bez dozoru. Zkrátka to vše jsou prvky a detaily, které dělají z boxu Thule Motion 800 perfektní volbu.

Střešní boxy

Chystáte se někam vypravit, ale váš automobil nemá dostatečně velký zavazadlový prostor? Pomoci by vám mohli střešní boxy.

Střešní boxy se dnes vyrábí ve velkém rozmezí ohledně velikosti. Ty nejmenší mají objem i okolo dvou set litrů a ty největší a nejrobustnější mohou pojmout pět set až šest set litrů, což vašemu zavazadlovému prostoru přidá již poměrně velký objem a vy tak budete moci převézt mnohem více. Avšak i ty největší boxy mají svá hmotnostní omezení určená výrobcem, která byste neměli překračovat, jinak by mohlo dojít k nenávratnému poškození střešního boxu.

Střešní boxy jsou většinou koncipovány tak, aby se do nich vešli i objemnější náklady, jako jsou například lyže a podobné předměty, které by mohli svoji délkou zasahovat ze zavazadlového prostoru dovnitř automobilu. Jsou však i střešní boxy, které jsou přímo vytvořené k převážení lyží a hůlek a tyto boxy mají uvnitř jako bonus, zabudovaný systém úponů a oček, kterými se lyže a hůlky provléknou a zajistí tak, aby při převozu nedošlo k jejich poškození.

Montáž střešních boxů není úplně jednoduchou záležitostí, a pokud se podcení, může během jízdy dojít k uvolnění střešního boxu a jeho následného pádu na vozovku, čímž byste mohli nejen zničit střešní box a jeho obsah, ale navíc byste mohli zavinit dopravní nehodu. Proto je nutné velmi poctivě a podrobně dodržovat návod na připojení střešního boxu ke střeše auta, tak aby se nemohl ani posunout a tudíž ani spadnout. U většiny střešních boxů musíte na střechu vozu umístit příčné tyče, ke kterým se pak pomocí šroubu střešní box upevní. Novější typy, které nejsou určeny k přepravě objemných předmětů, mohou mít pouze pojistky, které se zacvaknou za lyžiny na střeše vozu.

Střešní boxy jsou velmi praktické, pokud potřebujete zvětšit svůj zavazadlový prostor a je možno je připevnit na prakticky jakýkoliv automobil.